Pages

Subscribe:

26 Mar 2009

Asrın değil..Asırların adamı..!

***

ZAMANIN SESİ’NE KULAK VERİN


Vefatının 49.yıldönümünde Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatı İstanbul’da 104.4 frekansında yayın yapan Bizim Radyo tarafından radyoya uyarladı.


İslam Yaşar’ın kaleme aldığı Bediüzzaman beşlemesi serisinin ilk kitabı olan ‘Zamanın Sesi’ artık kitap sayfalarına sığmıyor. Hayatı ile zamanı, eserleri ile istikbali aydınlatan Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatı, radyoya uyarlanarak arkası yarın şekliyle dinleyiciyle buluşuyor.


Uzun ve titiz bir çalışmanın ardından 23 Mart’ta yayınlanacak olan ‘Zamanın Sesi’ arkası yarınıyla ilgili olarak Bizim Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar şunları söyledi:


“23 Mart 2009 Bediüzzaman Said Nursi’nin 49. vefat yıldönümü. O, hayatıyla ve telif ettiği eserleriyle sadece yaşadığı zamanı değil bugünü de aydınlatmış bir dava insanı. Biz istedik ki onu biraz daha yakından tanıyalım, onu tanımamış olanlara da tanıtalım. Bunun içinde referans olarak kendimize Yeni Asya Neşriyat’tan çıkmış olan Bediüzzaman beşlemesinin ilk kitabı ‘Zamanın Sesi’ni seçtik .


Uzun ve titiz bir çalışmanın ardından İslam Yaşar imzalı bu nefis çalışmayı radyoya uyarlamış olduk. Seslendirme aşamasında dublaj sanatçısı Erol Eren çok ciddi ve itinalı bir iş gerçekleştirdi. Montaj çalışmalarının ardından çok şükür ki 23 Mart tarihine yetişmiş olduk.


Hazırlanan çalışma radyomuzda hafta içi her gün 09:30, 18:30 ve 23:30 saatlerinde yayınlanacak. Ümit ediyoruz ki bu çalışma Bediüzzaman Said Nursi’nin herkes tarafından tanınmasına vesile olur, aynı zaman da daha büyük projeler içinde bir başlangıç olur. Bu önemli çalışmayı İstanbul’daki dinleyicilerimiz radyolarının 104.4 frekansından, İstanbul dışındaki dinleyicilerimiz ise http://bizimradyo.fm/ internet adresinden takip edebilirler. Herkesi ‘Zamanın Sesi’ne kulak vermeye davet ediyoruz.”


Programın Yayın günleri: Hafta içi her gün

Programın Yayın Saatleri: 09:30 – 18:30 – 23:30***

1 Söz sizde:

by ene dedi ki...

cananım sana bir mim pasladım.. benım bloğa uğra (: