Pages

Subscribe:

16 May 2012

RİSALE-İ NUR NEDEN HEMEN ANLAŞILMAZ?

1- RİSALEİ NUR İMANIN DİLİDİR. İMAN İSE GAYBİ VE MUTLAK BİR HAKİKAT OLDUĞU İÇİN İHATASI VEYA İHATASIZLIĞI ZAMANLA ŞEKİLLENİR.

2-RİSALE-İ NUR BÜTÜN İNSANLIĞIN DERSİ OLDUĞU İÇİN HER FITRATA VE HER MAKAMA GÖRE DERS VERMEKTEDİR. BENİM TABAKAMA DERS VERDİĞİ GİBİ KUTUBLARA GAVSLARA HATTA HATTA MEHDİ MİSAL ZATLARA DERS VERMEKTEDİR. ELBETTEKİ GAVSIN DERSİNİ BİZ İHATA EDEMEYİZ.


3-RİSALE-İ NUR MARİFET DELİLLERİNİ KAİNATININ HER BİR CÜZÜNÜ KULLANDIĞI GİBİ MAKRO ANLAMDA DA BİLDİĞİMİZ BİLMEDİĞİMİZ ALEMLERİ DE MATERYAL OLARAK KULLANMAKTADIR. BUNLAR İSE ZAMANLA İHATA GEREKTİRİR.


4- MARİFETULLAH DELİLLERİNİ VE DE DOLAYISIYLA DA ESMA-İ İLAHİYE DERSİ VERDİĞİ İÇİN İHATASI GAYR-I MÜMKÜN AMA İSTİFADELERİ BİR DERS VERİR. MESELA RABBİMİZİN İLMİ ŞUDUR, ŞU KADARDIR DEMEMİZ MÜMKÜN OLMADIĞI GİBİ O'NUN ESMA-İ İLAHİYESİNİ DERS VEREN NUR HAKİKATLERİNİ DE BEN TAM ANLADIM DİYEMEYİZ.


5-İLAHİ HAKİKATLERE MUHATAP OLACAK BİZLERDEKİ CİHAZLARIMIZ YA GAFLET, YA MASİYET YA DA MADDİYATLA GÖLGELENMİŞ VEYA BELKİDE CAN ÇEKİŞTİĞİ GİBİ ALLAH MUHAFAZA ÖLENLER DE OLMUŞ OLABİLİR. BU DURUMDA ELBETTEKİ İMAN HAKİKATLERİNE TAM MUHATAP OLAMADIĞIMIZ İÇİN BİZDE OLAN EKSİKLİĞİ SANKİ RİSALELERDEN KAYNAKLANIYORMUŞ GİBİ NEFSİMİZ BİZE DÜŞÜNDÜRÜR.


6- RİSALELER EROZYANA UĞRAMIŞ GEREK SOSYAL HAYATA GEREKSE DE MANEVİ HAYATIMIZA İLİŞKİN TEMEL VERİLER SUNARAK O KÜLTÜRÜN YEŞİLLENMESİNE ZEMİN HAZIRLAMAKTADIR. BİZ DE AYRI BİR KÜLTÜRE GÖRE YETİŞTİĞİMİZE GÖRE O KÜLTÜRE GELİNCEYE KADAR BİRAZ SABRETMEMİZ GEREKİR..


BAŞKA MADDELER EKLEYEBİLİRSİNİZ. FİKİRLERİNİZE HAVALE EDİLMİŞTİR....14.11.2009

0 Söz sizde: